• (۰۲۱) ۴۴۰۶۴۴۷۶
  • ۰۹۱۲۶۹۳۱۹۰۰

نشانه های بهت آور شهرهای گمشده مصر باستان در بریتانیا!

گنجینه ای که ۴ سال پیش از آب های دلتای نیل و از زیر ۳ متر گل و لای بیرون کشیده شده بود، به زودی به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

گنج فرعون
image-3602
این گنجینه با ارزش که در سال ۲۰۱۲  در کف دلتای نیل کشف شد، حاصل تلاش دو دهه کاوش برای پیدا کردن شهرهای به زیر آب رفته مصر باستان است.

گنج فرعون
image-3603
شهرهای هراکلیون و کانوپوس که آتلانتیس مصر باستان لقب گرفته اند در سال ۸۰۰ میلادی ناپدید و به زیر آب می روند. شهرهایی که از ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح ، از شهرهای پر رونق مصر باستان بوده اند.

گنج فرعون
image-3604
به زودی گنجینه ای که از این کاوش بدست آمده برای اولین بار در موزه بریتانیا  تحت عنوان شهر های غرق شده ( شهرهای به زیر آب رفته مصر باستان ) به نمایش گذاشته خواهد شد و قرار است تا ماه نوامبر ادامه داشته باشد.

گنج فرعون
image-3605
از آثار یافت شده می توان به مجسمه خدای نیل با ارتفاع  بیش از ۵ متر،جواهرات متعلق به فراعنه مصر و نیز کتیبه ای به ارتفاع حدود ۲ متر که بر روی آن  فرمان مالیات واردات از یونان با حروف هیروکلیف حکاکی شده است اشاره کرد.

گنج فرعون
image-3606
گفته می شود هراکلیون شهری بندری و پر رونق بوده و در مسیر عبور کشتی های یونانی قرار داشته است و احتمالا بر اثر سیل یا زمین لرزه های شدید ویران و در زیر دلتای نیل مدفون شده است. از سال ۲۰۱۲ که این گنجینه با ارزش از زیر آب بیرون کشیده شده , این اولین بار است که در معرض دید عموم قرار میگیرد.

گنج فرعون
image-3607

منبع: روزنامه گاردین

Call Now Button09126931900